O škôlke

Charakteristika školy

Materská škola je v prevádzke od 1. júla 1984. Od 1. apríla 2002 má materská škola právnu subjektivitu a je rozpočtovou organizáciou. Štatutárnym zástupcom materskej školy je riaditeľka. Od 1. júla 2002 je zriaďovateľom materskej školy mesto Šaľa. Vyučovacím jazykom podľa § 12 ods. 2 školského zákona je štátny jazyk.

V tomto školskom roku pärtriedna materská škola s celodennou výchovou a vzdelávaním poskytuje predprimárne vzdelávanie deťom vo veku od dvoch do šesť rokov, deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou, dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou a po dohode so zákonným zástupcom dieťaťa aj deťom so ŠVVP. Poskytuje deťom možnosť predprimárneho vzdelávania dopoludnia alebo popoludní a po dohode so zákonným zástupcom len v určených dňoch v týždni.

Materská škola je umiestnená v účelovej budove, ktorá je jednoposchodová, rozdelená na tri pavilóny. Poschodie a prízemie spája vnútorné schodisko. V pavilóne A sa nachádzajú dve triedy – trieda na prízemí (spolu s príslušnými kabinetmi, kuchynkou, šatňou, sociálnymi zariadeniami pre deti i zamestnancov) je  prenajatá OZ Záhrada. Spálňa na prízemí je využívaná ako priestor na realizáciu divadelných a iných predstavení v materskej škole; na poschodí trieda MOTÝLIK s príslušnými kabinetmi, kuchynkou, vstupnou chodbou, sociálnymi zariadeniami pre deti i zamestnancov. Na prízemí pavilónu A je vybudovaná sauna s detským bazénom a odpočivárňou, na poschodí je knižnica pre pedagogických zamestnancov, riaditeľňa a archív. V pavilóne B sa na prízemí nachádza trieda, ktorá slúži ako priestor na realizáciu krúžkov  s príslušnými kabinetmi, vstupnou chodbou, sociálnymi zariadeniami pre deti i zamestnancov, tiež jedáleň a šatne tried  MOTÝLIK a VČIELKA. Trieda VČIELKA s príslušnými kabinetmi, vstupnou chodbou, kuchynkou, sociálnymi zariadeniami pre deti i zamestnancov je na poschodí pavilónu B. Tu sa nachádza aj relaxačná inhalačná miestnosť a skladové priestory. Pavilóny A a B majú spoločný vchod. Pavilón C má samostatný vchod a na jeho prízemí sa nachádza trieda MRAVČEK s príslušnými kabinetmi, kuchynkou, šatňou, sociálnymi zariadeniami pre deti i zamestnancov. Na prízemí je aj šatňa triedy LIENKA. Trieda LIENKA sa spolu s príslušnými kabinetmi, vstupnou chodbou, kuchynkou, sociálnymi zariadeniami pre deti i zamestnancov  sa nachádza na poschodí pavilónu C. Priestory tried slúžia ako herne i spálne. Na prízemí v pavilóne C má sídlo logopedická poradňa pre materské školy.

Stravovanie zabezpečuje zariadenie školského stravovania. Deti z tried LIENKA a MOTÝLIK sa stravujú v jedálni. Deťom z triedy MRAVČEK sa obed v jedálni a  desiata a olovrant v triede a deťom z triedy VČIELKA  sa desiata a olovrant podávajú v triede, obed v jedálni.

Hospodársky pavilón je samostatná budova. Nachádza sa v ňom kuchyňa, práčovňa, priestory pre nepedagogických zamestnancov, kancelária vedúcej školskej jedálne, sklad potravín a sociálne zariadenia pre zamestnancov.